image
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality, akce a hlášení rozhlasu > Dotace od Zlínského kraje pro obec Karolín na vybavení JSDH Karolín

Dotace od Zlínského kraje pro obec Karolín na vybavení JSDH KarolínObec Karolín obdržela pro svou jednotku hasičů v letošním roce dotaci od Zlínského kraje, ve výši 209 000 Kč. Jednalo se o dotaci na zvýšení zásahu schopnosti JSDH Karolín. 

➡️ Součástí dotace jsou 4 nové přetlakové dýchací přístroje značky Dräger, jedná se o nejnovější modely PSS 4000 od této jedničky na trhu v ČR, skrze dýchací techniku. 

➡️ K těmto dýchacím přístrojům jsme ještě pořídili 4 dýchací masky, aby naše jednotka disponovala celkem 8 maskami. 

➡️ Dále byla pořízena jedna zásahová helma do uzavřených prostor a 2 helmy pro hašení v otevřeném terénu a pro technické zásahy. Tyto technické helmy se nám osvědčili například při rozsáhlém požáru v Hřensku. 

➡️ Dotace ještě obsahovala nákup 2 zásahových třívrstvých kompletů a 4 páry zásahových bot značky Haix. 

Celková cena za toto vybavení byla 299 269 Kč, Zlínský kraj přispěl částkou 209 000 Kč, obec Karolín poté ze svého rozpočtu doplatila částku 90 269 Kč. Tímto obrovsky děkujeme Zlínskému kraji, za tuto podporu a doplnění naší jednotky o potřebné vybavení, které rapidně zvýší zásahu schopnost jednotky.

Dýchací techniku již máme zařazenou do výjezdu, na jaře tohoto roku celkem 9 členů jednotky úspěšně absolvovalo kurz nositele dýchací techniky. Naposledy byla tato technika použita při rozsáhlém požáru v Otrokovicích.

Logo Zlínský kraj JPG černé.jpg