Úvodní stránka > Aktuality, akce a hlášení rozhlasu > Informace pro občany, o pravidelné zkoužce sirén

Informace pro občany, o pravidelné zkoužce sirén

Obecní úřad Karolín oznamuje občanům, že v uplynulých dnech byl zprovozněn rozhlas, který také slouží pro varování obyvatelstva při mimořádných událostech, a to přerušovaným tónem o délce 140 vteřin.

Také bude v naši obci prováděna zkouška sirén, a to každou první středu v měsíci ve dvanáct hodin (v poledne). Tímto se rozhlas rozezvučí stálým tónem (nepřerušovaným) v délce 140 vteřin.

Pomocí rozhlasu také bude jednotce požární ochrany obce Karolín vyhlašován požární poplach, za účelem svolání hasičů, kteří jsou ve „výjezdové“ jednotce do zbrojnice. Tento tón je přerušovaný a trvá 60 vteřin (napodobuje volání „ho – ří“). Tento požární poplach může být vyhlášen kdykoli, a to i v noční dobu.

Všechny tyto signály jsou spouštěny na dálku Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje.

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín