Úvod > Život v obci > Aktuality, akce a hlášení rozhlasu > Rozhodnutí Zlínského kraje, povinnosti nošení ochranných prostředků

Rozhodnutí Zlínského kraje, povinnosti nošení ochranných prostředků

19.3.2020
Datum ukončení:
31.3.2020

Z rozhodnutí hejtmana Zlínského kraje, se nařizuje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (respirátory, roušky, šátky, šály a jiné obdobné tkaniny) na všech veřejně přístupných místech, kde může dojít ke kontaktu osob na vzdálenost menší než 2 metry, (například: nástupiště hromadné dopravy, dopravní prostředky hromadné přepravy, čekárny, prodejny, lékárny, pošty, úřady, smuteční síně – pohřby, chodníky v obcích a městech, jednací místnosti, lázeňské kolonády, cyklostezky) na území Zlínského kraje, počínaje dnem 19.03.2020 od 00:00 hodin do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu. Jedná se o jedno z nejúčinnějších možných opatření, proti šíření viru COVID-19.