Úvod > Život v obci > Aktuality, akce a hlášení rozhlasu > Úprava ceny za vývoz komunálního odpadu

Úprava ceny za vývoz komunálního odpadu

Vážení občané, oznamujeme Vám, že od 1.1.2021 dojde k úpravě ceny za vývoz komunálního odpadu. Ze současných 480 Kč za osobu, se poplatek navýší na částku 500 Kč za osobu. Důvod navýšení poplatku je stanoven stále většími náklady na uložení odpadu na skládku a navýšení nákladů za svoz popelnic. I tak se snažíme držet ceny na nejnižší možné hranici. Dále upozorňujeme, že zastupitelstvo obce Karolín rozhodlo, o omezení počtu popelnic na jedno číslo popisné. S platností od 1.1.2021, je možné využít 2 poplenice pouze v případě domácností, kde je k trvalému pobytu a v domě se zároveň zdržuje 5 osob a více. Pokud chcete i nadále využívat 2 popelnice, a nesplňujete uvedené podmínky, je možné si popelnici zaplatit, za jednorázovou částku 1 500 Kč na jeden rok. Pokud nesplňujete podmínky dvou popelnic a nebudete si ji chtít na další rok uhradit, prosím o její navrácení, do konce roku 2020, na obecní úřad na Karolíně. Děkujeme.